Trendsetter- z angielskiego to po prostu opiniotwórcza osoba, która niejako dyktuje trendy. Tak też rozumiana jest rola trendsettera  jako prekursora, który kreuje trendy, wpływa na decyzje zakupowe innych osób oraz ich zachowania klienckie. 

Obserwując różne grupy formalne i nieformalne zauważymy, że zawsze w takiej grupie znajdzie się wyróżniająca się osoba. Lider- człowiek z którego większość otaczających go ludzi chce brać przykład. Taka opiniotwórcza osoba ma ogromny wpływ na swoje otoczenie. Wszyscy chcą wyglądać podobnie, mieć podobne ubrania i chodzić w te same „wylansowane miejsca”. Można to wykorzystać w marketingu i sprzedaży produktu. 

Osoby opiniotwórcze najłatwiej zauważymy wśród celebrytów czy polityków. Czasem zdanie takich osób może zmieniać nawet światopogląd całego społeczeństwa. Wszyscy obserwujemy jakim samochodem jeździ aktor lub jakie zegarki nosi Minister… Zgodnie z tym celebryci doskonale spełnią rolę motywatora zakupu luksusowego auta czy szwajcarskiego zegarka. 

Oczywiście aby promować masowe produkty wystarczy dotrzeć do odpowiednich grup społecznych oraz osób z których inni ludzie chcą brać przykład. Przykładowo dobrym motywatorem zakupowym wśród młodzieży i wywołaniem potrzeby zakupu sukienek będzie dotarcie do opiniotwórczej liderki w grupie licealistek. Wówczas wywoła ona zapytania- „skąd masz taką śliczną sukienkę?”, „gdzie kupiłaś taką świetną sukienkę?”. Często wszytko dzieje się nieświadomie. Ale proponując zatrudnienie takiej osobie w charakterze trendsettera możemy wypromować własną markę wśród grupy docelowej. 

Proponujemy Państwu kompleksową ofertę marketingu szeptanego: 

  • dotarcie do osób opiniotwórczych w grupach klientów docelowych
  • koordynowanie działań trendsetterów
  • wypromowanie marki wśród klientów docelowych

Avatar

"Wspieram biznes w budowaniu marki, public relations oraz doprowadzam do wzrostu sprzedaży. Jestem specjalistą od kreowania wizerunku człowieka."

mgr Michał Sokołowski